RD AKADEMİ YURT DIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIK

EĞİTİMDE YURT DIŞINA AÇILAN KAPINIZ

bilgi@rdakademi.com
0850 259 79 19

Gençlere Özel Etkinlikli Programlar

GENÇLER İÇİN ÖZEL PROGRAMLAR

Gençlere özel tasarlanmış öğrenme ve aktivite programları eşliğinde dünyanın harika şehirlerini keşfedin.

Genç Programlarımız genellikle 8-17 yaş arası reşit olmayan öğrenciler için hazırlanmıştır (Eurocentres Genç Yetişkin Programımız 16-19 yaş arası içindir). En az 16 yaşındaysanız istediğiniz takdirde yetişkin kurslarımıza katılabilirsiniz ancak Genel İngilizce dersi yerine aktivite programlı bir kursa katılmak istiyorsanız; Özel Etkinlikli programlarımızı inceleyebilirsiniz.

Gençlere özel programlarda okul bittiğinde öğrenme de bitmez. Yaş gruplarına uygun hazırlanmış aktiviteler, kültür-sanat programları ve spor aktiviteleri eşliğinde sosyalleşme ve öğrenme devam eder. Genç programlarımızda önceliğimiz her zaman güvenliktir. Okullarımızda ve konaklamalarımızda 7/24 gözetim mevcuttur ve öğrencilerimiz kişisel ilgi ve destek alırlar. Harika öğretmenlerimiz, benzersiz eğitim materyallerimiz ve yüksek akademik standartlara sahip okullarımızla, öğrencilerimizin kendine güvenen konuşmacılar olmasını sağlıyoruz. Öğrencilerimize asla unutamayacakları bir deneyim sunuyoruz…

Genç Programlarda Standart Ders Programı şu şekildedir: (Ayrıntılı örnek programları her okulun aşağıdaki kendi açıklamalarında bulabilirsiniz.)
Sabah
Kelime Zenginleştirme, Fonksiyonel İngilizce, İletişimsel Dil Bilgisi, Konuşma ve Dinleme Egzersizleri
Öğleden Sonra
Spor Aktiviteleri (Yüzme, voleybol vs.), Kültür Turları (Müzeler, sanat galerileri vs.), Kapalı Mekân Aktiviteleri (Tiyatro-Sinema Kulübü, Oyunlar vs.)

 

AİLELER İÇİN

Her öğrencinin okullarımıza benzersiz planlar, hedefler ve hayallerle geldiğinin farkındayız. Kişisel destek ve ilgi ile tüm öğrencilerimize eğitim, konaklama ve etkinlik konularında unutulmaz, güvenli ve muhteşem bir deneyim yaşatmak arzusundayız. Öğrenme deneyiminde akademik unsur hayati olduğu halde, sınıf öğrenimi ancak kaliteli bir aile yanı konaklama deneyimi, zengin kültür etkinlikleri ve çok çeşitli boş zaman aktiviteleriyle arttırılabilir. İzin verin eğitimli, profesyonel ve tecrübeli ekibimiz çocuğunuza, öğrenme hedeflerine ulaşmak için yardım etsin.

KONAKLAMALAR HAKKINDA

Aile yanı konaklamalarımızda görev alan ailelerimiz dikkatli ve uzun çalışmalar sonrasında seçilmektedir. Ayrıntılı mülakatlar yapılmakta, çocuğunuza sağlayabilecekleri konfor araştırılmakta ve düzenli bir aile yaşamları olup olmadığı konusunda aileler sıkı bir şekilde izlenmektedir. Çocuğunuza yerel kültürü öğrenme fırsatı verirken; güvenli, huzurlu ve arkadaşça bir çevre sağlamak için çok çalışmaktayız. Aynı şekilde diğer konaklama türleri arasında yer alan, kampüs, rezidans ya da otel konaklamalarında da kalınacak yerler denetim ve sürekli gözetim altındadır. Okullarımız, konaklama destek hatları ve 24 saat çalışan acil hatları ile bu konuda etkili bir servis sağlamaktadır.

GENÇ PROGRAMLAR İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

Çocuğum ayrılmadan önce hangi dökümanları hazırlamam gerekiyor?
 • Öncelikle okullarımızın sizlere göndereceği Reşit Olmayan Katılımcı anlaşmasını okumanız ve imzalamanız gerekmektedir.
 • Eğer kurs için Kanada’yı seçtiyseniz yine okullarımızın size sağlayacağı deniz aşırı ülkelerde çocuğunuzla bir yetişkinin ilgilenmesine izin verdiğinize dair bir izin belgesi imzalamak durumundasınız.  
 • Çocuğunuzun geçerli bir pasaporta, vizeye ve Minimum 500.000 USD tutarında bir sağlık ve seyahat sigortasına ihtiyacı bulunmaktadır.
Çocuğum yanına neler almalı?
 • Geçerli bir pasaport
 • Vize
 • Sigorta belgeleri
 • Cep harçlığı
 • Dönüş bileti
 • Okulumuzdan verilecek olan kabul mektubu
 • Okulumuzdan verilecek olan konaklama ve havaalanı karşılama detaylarını gösterir belge
 • Okulumuzdan verilecek olan 24 saat acil destek hattı telefon numarası
Çocuğumun güvende olduğundan nasıl emin olacağım?

Okullarımız gençlik programlarında, sürekli izlenen aile yanı konaklamalardan, tam gözetimli aktivitelere kadar, genç öğrencilerimizin güvenliğini sağlamak için çok büyük zaman ve kaynak ayırmaktadır. Her öğrencimize okula vardıkları ilk gün bireysel güvenlik, yerel kanunlar ve davranış kısıtlamalarıyla ilgili bilgi verilmektedir. Her okulumuzda, her zaman onlarla konuşmaya ve en küçük endişe ve problemlerinde onları dinlemeye hazır eğitimli personellerimiz mevcuttur. Okullarımız son 20 yılda binlerce öğrenciyi ağırladı ve onlara güvenli, eğlenceli ve unutulmaz bir tecrübe kazandırmak konusunda mükemmel bir ünleri mevcut.

Çocuğumla nasıl iletişimde kalacağım?

Tüm okullarımız kesintisiz ve ücretsiz internet erişimine sahiptir. Kampüslerimiz kablosuz internet ve her öğrencinin kullanımına açık olan bilgisayar odalarına sahiptir. Öğrencilerimiz aile ve arkadaşlarıyla e-posta yoluyla haberleşebilirler. Aynı şekilde öğrenciler, ön ödemeli telefon kartları satın alıp uzak mesafe görüşmeleri yapabilmektedirler.

Neden çocuğumu yurtdışına göndermeliyim?

Yurt dışında eğitim fırsatı elde etmenin çocuğunuz için birçok avantajı bulunmaktadır. Yabancı dil yetenekleri çok daha çabuk gelişecektir. Kendi başına seyahat etmesine izin verilen çocuk büyük bir kendine güven kazanacak ve kendi kendine yetmeyi öğrenecektir. Programlarımız dünyanın her yerinden öğrencileri birleştirir. Çocuğunuzun kendi yaşında dünyanın birçok farklı ülkesinden arkadaş edinme şansına sahip olacaktır. Ayrıca uluslararası dünyanın erken yaşlarda keşfi çocuğunuza gelecekteki eğitim ve iş hayatında daha büyük seçenekler sağlayacaktır.

Çocuğumun yabancı dili gelişecek mi?

Kesinlikle! Bir dilin gelişme miktarı her bireyin çalışma alışkanlıkları ile de ilgilidir ancak genç öğrenciler yabancı bir dili çok daha çabuk öğrenir ve hızlı gelişme gösterir. Yabancı dilin doğal ortamı, evde ve arkadaşlarıyla bu dili kullanma mecburiyeti içerisinde çocuğunuzun yabancı dili kesinlikle gelişecektir.

EuroCentres Genç Yetişkin Programları

Eurocentres okullarımızın Genç Yetişkin programlarında konaklamalar aile yanında yapılır.

Eurocentres paket ücreti şunları kapsar;
 • Havaalanı karşılama ve iki yönlü transfer
 • 3 öğün yemek dâhil aile yanı konaklama
 • Şehir içi transfer
 • İngilizce ve Fransızca dersleri
 • Kültürel, spor ve gezi aktiviteleri
 • Özel etkinlik kursları
 • Gelişme raporu ve kurs sertifikası

Eurocentres örnek aktivite programları için tıklayınız. Programların örnek olduğunu; mevsimlere, hava durumuna ve okul-ders planlamalarına göre değişebileceğini unutmayınız.

EUROCENTRES LA ROCHELLE

Katılım Yaşı:

16-19

Tarihler:

05.01.2015-30.01.2015

 

30.03,2015-15.05.2015

 

29.06.2015-28.08.2015

Program Dili:

Fransızca

Özel Etkinlik Kursu:

Fransız mutfağı

EUROCENTRES LONDRA ELTHAM

Katılım Yaşı:

16-19

Tarihler:

05.01.2015-30.01.2015

 

30.03,2015-15.05.2015

 

29.06.2015-28.08.2015

Program Dili:

İngilizce

Özel Etkinlik Kursu:

Fotoğrafçılık

EC Genç Programları

EC Okullarımızın gençlere özel etkinlikli programlarında farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. “Kampüs” konaklaması, okul kampüsü içinde konaklamayı; “rezidans” konaklaması, bizim ülkemizde pek karşılığı olmayan, öğrenci yurdu benzeri ama çok daha kişiye özel koşullarda mutfaklı ve banyolu öğrenci evlerinde paylaşımlı odalarda konaklamayı, “Kulüp” konaklaması anlaşmalı otel konaklaması anlamına gelmektedir. Genç Programlarımız için tüm konaklama türleri gözetimlidir ve güvenlik açısından sıkı takip edilmektedir. Konaklamasız seçeneğimiz, aileleriyle birlikte tatile gelmiş genç öğrencilerin gündüz aktivitelerine katılmak ve İngilizce öğrenmeleri için harika bir seçenektir.

“Serbest Program”, 16-20 yaş arası genç yetişkinler için tasarlanmış, aktiviteli, okul ve aktiviteler sırasında gözetimli ancak boş zamanlarında gözetimsiz, genç yetişkinlere biraz daha serbestlik ve özgürlük tanıyan bir programdır.

“Sadece ders” programımız aileleriyle birlikte Malta’ya gelmiş öğrencilerimiz için uygundur. Öğrenci bir yandan ailesiyle tatil yaparken, bir yandan da sadece öğleden önceki derslere katılır. Aktivite programları pakete dâhil değildir.

EC Genç Programları paket ücreti şunları kapsar;
 • 3 öğün yemek dâhil konaklama
 • Haftada 20 saat İngilizce dersi
 • Kültürel, spor ve gezi aktiviteleri
 • Gelişme raporu ve kurs sertifikası
 • Veda partisi

EC Genç Programları örnek aktivite programları için tıklayınız. Programların örnek olduğunu; mevsimlere, hava durumuna ve okul-ders planlamalarına göre değişebileceğini unutmayınız.

 

Tarihler

Program Seçenekleri

Katılım Yaşı

Konaklama Seçenekleri

EC MONTREAL

Haziran-Ağustos

Klasik

12-17

Aile Yanı
Konaklamasız

EC MALTA

Haziran-Ağustos

Klasik

12-17

Aile Yanı
Konaklamasız

   

Serbest

16-20

Rezidans

 

 

Yaz Kampı

8-13

Kampüs
Konaklamasız

EC LOS ANGELES

Haziran-Temmuz

Klasik

10-17

Kampüs

EC BRIGHTON

Haziran-Ağustos

Klasik

13-17

Aile Yanı
Konaklamasız

 

 

Klasik

10-17

Kampüs

EC BRISTOL

Haziran-Ağustos

Klasik

12-17

Kampüs
Konaklamasız

EC CAMBRIDGE

Haziran-Ağustos

Klasik

13-17

Aile Yanı
Rezidans
Konaklamasız

EC LONDRA

Haziran-Ağustos

Klasik

13-17

Aile Yanı
Kampüs
Konaklamasız

EC OXFORD

Haziran-Ağustos

Klasik

13-17

Aile Yanı
Konaklamasız

Global Village Genç Aktivite Programları (TAP-Teen Activity Program)

Global Village okullarımızın gençlere özel aktivite programlarında konaklamalar aile yanında yapılır.

Global Village TAP paket ücreti şunları kapsar;
 • Havaalanı karşılama ve iki yönlü transfer
 • 3 öğün yemek dâhil aile yanı konaklama
 • Uyarıcı ve meydan okuyan İngilizce dersleri
 • Kültürel, spor ve gezi aktiviteleri
 • Gelişme raporu ve kurs sertifikası
 • Veda partisi
 • Flickr anı fotoğrafları veya anı slayt şovları
 • Opsiyonel (ücrete dâhil); Cambridge FCE veya CAE sınav hazırlığı ve Resmi Cambridge sınavları

Global Village örnek aktivite programları için tıklayınız. (Toronto - Calgary). Programların örnek olduğunu; mevsimlere, hava durumuna ve okul-ders planlamalarına göre değişebileceğini unutmayınız.

GV VANCOUVER GENÇ PROGRAMI

 

Katılım Yaşı

12-17

Tarihler

Temmuz, Ağustos

GV TORONTO GENÇ PROGRAMI

 

Minimum Yaş

12-17

Tarihler

Temmuz, Ağustos

GV CALGARY GENÇ PROGRAMI

 

Katılım Yaşı

14-17

Tarihler

Temmuz (Bireyler ve Gruplar), Ağustos (Sadece Gruplar-min. 10 kişi)

GV VICTORIA GENÇ PROGRAMI

 

Katılım Yaşı

12-17

Tarihler

Temmuz (Bireyler ve Gruplar), Ağustos (Sadece Gruplar-min. 10 kişi)

GV HAWAII GENÇ PROGRAMI

 

Katılım Yaşı

12-17

Tarihler

Temmuz, Ağustos

GV TORONTO GENÇ HOKEY KAMPI

Katılım Yaşı:  12-17

Tarihler: Temmuz, Ağustos

Hep hokey öğrenmek mi istemiştiniz? Buz üzerinde yapılan faaliyetler ilginizi mi çekiyor? Sadece İngilizce öğrenmek size yetmiyor mu? Gittiğiniz ülkeye ait bir spor aktivitesi öğrenmek hoşunuza gider mi?

Hokey kampımız, İngilizcelerini geliştirmek ve çeşitli aktivitelerle Toronto’yu keşfetmek ile aynı anda hokey becerilerini geliştirmek isteyen genç öğrenciler için tasarlanmıştır. İki, üç veya dört hafta katılım seçilebilir ve üzerine 1 hafta yoğun hokey kursu eklenir. Hokey kampı sırasında özel öğrenci dairelerinde konaklanır ve buz üstü eğitim, kuru alan eğitimi, takım aktiviteleri ve daha fazlası için tam günlük bir eğitim mevcuttur. 
Back to Top